Aktualności

Chiny utworzą 12 milionów miejsc pracy

Prognozy mówią o tegorocznym pięcioprocentowym wzroście chińskiego PKB. W tym roku w Państwie Środka powstanie także 12 milionów miejsc pracy.

Cel pięcioprocentowego wzrostu PKB Chin, przedstawiony w rocznym sprawozdaniu z prac rządu, jest realny do osiągnięcia w tym roku. Środkiem do osiągnięcia celu jest utworzenie w 2024 roku aż 12 milionów miejsc pracy w miastach. Jednocześnie Chiny nieustannie pracują nad przekształceniem kraju w gospodarkę średnio rozwiniętą. Kraj osiągnie ten cel już w 2035 roku.

Biuro Informacyjne Rady Państwa wprost deklaruje, że „Są warunki i podstawy, abyśmy osiągnęli cel 5% wzrostu PKB”. Wartość 5% została zaprognozowana w oparciu szereg czynników, w tym sytuacji krajowej i międzynarodowej, praktycznych potrzeb Chin i wszelkiego rodzaju możliwości gospodarczych.

Huang Shouhong z Rady Państwa podkreśla, że otwarcie 12 milionów miejsc pracy w tym roku możliwe będzie tylko przy zachowaniu odpowiednich warunków. Mowa między innymi o osiągnięciu takiego poziomu wzrostu, który pozwoli na podniesienie dochodów i złagodzenie ryzyka gospodarczego.

Do 2035 roku Chiny zobowiązały się zwiększyć swój produkt krajowy brutto na mieszkańca do poziomu porównywalnego z gospodarkami średnio rozwiniętymi. Wymaga to już w tym roku osiągnięcia około 5% rocznego wzrostu, aby utrzymać tę tendencję na kolejne lata.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202403/05/WS65e6cebba31082fc043bac3e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.