Aktualności

Dostawy dronem – nowa era zakupów w Chinach

Pół godziny – tyle średnio trwa dostawa zamówienia za pośrednictwem drona. Popularność tej formy transportu w Chinach nieustannie rośnie.

Handel elektroniczny odnotowuje na świecie stały wzrost. Jego popularność szczególnie się zwiększyła podczas pandemii Covid-19. Obecnie platformy e-commerce prześcigają się w dostarczaniu coraz nowszych rozwiązań i udogodnień dla klientów. Jednym z nich są oferowane dostawy zamówień za pośrednictwem dronów. To rozwiązania jest w Chinach już bardzo popularne.

Sklepy internetowe w Chinach coraz częściej oferują dostawę zamówienia dronem. Mowa zarówno o sklepach z odzieżą, kosmetykami, aptekami on-line, a także marketach spożywczych. Średni czas pomiędzy złożeniem zamówienia a dostarczeniem go dronem to… zaledwie 30 minut! Platformy zakupowe nazywają tę formę handlu „sprzedażą detaliczną na żądanie”.

Tak szybki czas dostaw możliwy jest również dzięki gęstej sieci sklepów i dyskontów spożywczych na terenie Chin. To właśnie ta gałąź handlu odpowiada za tak dobry wynik pod względem czasu realizacji dostaw.

 

 

Jednym z gigantów handlowych, którzy oferują sprzedaż detaliczną na żądanie w Chinach, jest Meituan. Firma nawiązała już współpracę z około 4 600 sieciami handlowymi i przeszło 370 000 sklepami. Dzięki temu czas dostaw jest maksymalnie skrócony, a obszar działania dostaw ekspresowych wyjątkowo szeroki. Raporty branżowe pokazują, że rynek handlu ekspresowego w Chinach w 2025 roku będzie trzykrotnie większy niż obecnie.

Jedną z zachodnich firm, które uruchomiły w Chinach dostawy dronem, jest Sephora. Firma kosmetyczna, podczas chińskich Walentynek, dzięki szybkim dostawom zwiększyła sprzedaż o ponad 1200%.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/11/dynamiczny-rozwoj-ekspresowego-handlu-detalicznego-drony-wyreczaja-kurierow/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.