Aktualności

Europejscy turyści szturmują Chiny

Rośnie liczba wycieczek do Chin zakupionych przez europejskich turystów. W czołówce są europejskie kraje z polityką bezwizową.  

W Chinach rośnie liczba zamówień na wycieczki przyjazdowe dla turystów z Unii Europejskiej. Najwięcej zamówień pochodzi z sześciu krajów, które wprowadziły ruch bezwizowy dla odwiedzających Chiny. Mowa tutaj o turystach ze Szwajcarii, Irlandii, Węgier, Austrii, Belgii i Luksemburga. Polityka bezwizowa obowiązuje w tych krajach od 14 marca.

Według chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych od 20 marca do 30 listopada tego roku posiadacze paszportów z tych sześciu krajów europejskich będą mogli wjeżdżać do Chin bez konieczności uzyskania wizy. Dotyczy to celów biznesowych, turystycznych, a także wizyt rodzinnych lub tranzytowych na okres do 15 dni.

Według serwisu Trip liczba zamówień wycieczek do Chin z sześciu krajów niemal się podwoiła w stosunku rok do roku. Ich ilość wzrosła także o około 40% w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku czyli przed wybuchem pandemii Covid-19.

Popularne kierunki turystyczne w Chinach to Szanghaj, Pekin, Shenzhen i Guangzhou w prowincji Guangdong. Nieco rzadziej turyści wybierają Chengdu, Hangzhou, Qingdao i Xiamen w prowincji Fujian – podaje Trip.com.

Wspomniane sześć krajów europejskich utrzymuje częste kontakty biznesowe z Chinami. Trip.com podał w zeszłym roku, że liczba zamówień na podróże służbowe do Chin z tych krajów wzrosła do 90% z poziomu z 2019 roku. Oznacza to, że Chiny są nie tylko atrakcyjnie turystycznie, ale także biznesowo.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202403/19/WS65f8ebe4a31082fc043bd67d.html

Planujesz wyjazd biznesowy do Chin? Skontaktuj się z nami!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.