Aktualności

FedEx modernizuje bramę w Shenzen

Amerykański gigant logistyczny FedEx wprowadza usprawnienia na chińskich lotniskach. Firma właśnie zakończyła modernizację swojej bramy w Shenzen.

FedEx to jeden z największych globalnych graczy na rynku przewozu przesyłek krajowych i międzynarodowych. To amerykańskie przedsiębiorstwo świadczy usługi w ponad 220 krajach i regionach świata. Jego głównymi rywalami na rynku logistyki są DHL i UPS. Firma posiada własną flotę samolotów, w tym boeingi i airbusy.

Bez wątpienia amerykański gigant logistyczny od lat zyskuje przewagę nad konkurencją. Firmę szczególnie interesują rynki azjatyckie, gdzie FedEx posiada aż dwie specjalne sieci operacyjne. Przedsiębiorstwo postanowiło tym razem zmodernizować swoją bramę w Shenzhen w prowincji Guangdong. Ruch ten ma umocnić jego pozycję na stale rozwijającym się rynku chińskim.

Modernizacja objęła bramkę w Shenzhen na międzynarodowym lotnisku Baoan. To jedna z czterech głównych międzynarodowych bramek FedEx w Chinach. Po przebudowie bramka ma ponad 4500 metrów kwadratowych. Pozwoli to na podwojenie zdolności sortowania paczek i zwiększenie zdolności obsługi ładunków o 50%.

 

 

„Shenzhen, znane z pionierskich innowacji gospodarczych, zawsze było centralnym punktem naszej strategii rozwoju” – powiedział Robert Chu, wiceprezes ds. operacyjnych FedEx China.

Shenzhen przez ostatnie 30 lat z rzędu było głównym miastem dla rozwoju handlu zagranicznego w Chinach. Wszystko dzięki wydajnym systemom logistycznym i innowacyjnym środkom. Jednym z nich jest „Plan płynnego przepływu” dla portów morskich i lotniczych regionu Greater Bay Area Guangdong-Hongkong-Makau.

Dane liczbowe jeszcze bardziej ugruntowały pozycję Shenzen jako lidera w sektorze transgranicznego handlu elektronicznego. W 2023 roku sektor osiągnął wolumen importu i eksportu na poziomie 326 miliardów juanów. Oznacza to wzrost o ponad 74% w ujęciu rok do roku.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202403/21/WS65fb93a8a31082fc043bde5f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.