Aktualności

Globalne partnerstwo „Jeden Pas i Jeden Szlak”

W Szanghaju trwa konferencja Partnerstwa „Jeden Pas i Jeden Szlak”. To międzynarodowa platforma wymiany informacji na temat Inicjatywy Pasa i Szlaku.

Inicjatywa Pasa i Szlaku to nowoczesna wersja starożytnego Jedwabnego Szlaku. Projekt budzi zarówno podziw jak i kontrowersje. Z jednej strony ułatwia wymianę handlową pomiędzy krajami położonymi na trasie Pasa i Szlaku. Z drugiej – jest narzędziem agresywnej ekspansji chińskiej w krajach Azji i Europy. Jednak z punktu widzenia importerów Inicjatywa jest cennym projektem. Ułatwia on procedury handlowe i zwiększa dostępność rynków azjatyckich dla partnerów z Europy.

Konferencja Partnerstwa na rzecz Informacji Gospodarczej „Jeden Pas i Jeden Szlak” (BREIP) trwa właśnie w Szanghaju. To już druga jej odsłona połączona z Szanghajską Konferencją Przedsiębiorców. Celem spotkań jest wymiana informacji pomiędzy krajami zaangażowanymi w Inicjatywę. Dzięki niej budowanie wspólnych projektów i szukanie nowych ścieżek rozwoju stanie się łatwiejsze.

W tym roku obchodzona jest dziesiąta rocznica powstania Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI). W konferencję na rzecz Informacji Gospodarczej BRI angażuje się obecnie 56 agencji informacyjnych z całego świata. Ponadto aż 37 krajów oddelegowało do współpracy z BRI instytuty badawcze i stowarzyszenia biznesowe przedsiębiorców.

Jednym z projektów BREIP jest uruchomienie kolumny „Dwujęzycznych informacji o jedwabnym szlaku Xinhua”. Powstała ona we współpracy chińskiej agencji Xinhua i chińskiego Times.

BRI od dekady pomaga w rozwijaniu infrastruktury handlowej krajów położonych na trasie Inicjatywy Pasa i Szlaku. Jednocześnie promuje współprace gospodarczą pomiędzy państwami i umacnia stosunki handlowe.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/09/partnerstwo-na-rzecz-informacji-gospodarczej-jeden-pas-i-jeden-szlak/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.