Aktualności

Guangdong celem zagranicznych inwestorów

W prowincji Guangdong powstało przeszło 1 000 firm z kapitałem zagranicznym. Inwestorów przyciągają zaawansowane technologie.

Południowo chińska prowincja Guangdong znana jest zagranicą głównie za sprawą Targów Kantońskich. To również kolebka rozwoju wysokich technologii, sztucznej inteligencji i nowoczesnych rozwiązań w branży elektronicznej i informatycznej. W Guangdong znajdują się uniwersytety, ośrodki badawcze i klastry innowacji. To właśnie te czynniki sprawiają, że prowincja jest atrakcyjna dla inwestorów z zagranicy.

Tylko w ubiegłym roku w prowincji Guangdong powstało ponad 1 000 firm opartych na kapitale zagranicznym. Dane pokazują dynamiczny wzrost rejestracji nowych przedsiębiorstw. Powstało ich bowiem o niemal 30% więcej niż rok wcześniej.

Wkład inwestorów zagranicznych w rozwój nowych technologii i produkcji w prowincji jest już znaczący. W 2023 roku ponad 49 miliardów juanów zainwestowanych w przemysł wytwórczy pochodziło z zagranicy. Daje to zawrotną kwotę niemal 7 miliardów dolarów.

Nowopowstałe firmy w ubiegłym roku wniosły do budżetu kolejne 25 miliardów juanów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/01/w-2023-roku-w-guangdong-powstalo-ponad-1000-firm-z-kapitalem-zagranicznym/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.