Aktualności

IKEA stawia na nowe technologie w Chinach

IKEA inwestuje w automatyzację i robotykę na rynku chińskim. Celem jest obniżenie cen produktów i ożywienie lokalnej sprzedaży.

Szwedzki gigant meblowy IKEA dotarł już do ponad 50 krajów na całym świecie. Jego produkty cieszą się dużym zainteresowaniem również na rynku azjatyckim, w tym w Chinach. IKEA obecna jest w Państwie Środka od 1998 roku, a w Hongkongu już od 1976 roku.

IKEA potwierdza, że inwestuje znaczne środki w automatyzację i robotykę oraz najnowsze technologie. Zarówno w sferze produkcji, łańcucha dostaw jak i obsługi klienta. Modernizacja sieci na rynku chińskim pozwoli obniżyć koszty operacyjne. A co za tym idzie – da możliwość obniżki na stałe cen większości produktów w sklepach na terenie Chin.

 

 

Szwedzka firma ogłosiła, że zainwestuje w tym roku ponad 100 milionów juanów (niemal 14 milionów dolarów) w ponad 500 produktów oferowanych w Chinach. Oczekuje się, że oferując więcej produktów po niższych cenach, IKEA ożywi lokalny rynek mebli i artykułów gospodarstwa domowego. Jednocześnie gigant meblowy otworzy pierwszy punkt Plan & Order w Chinach. Powstanie on w Shenzen.

Grupa IKEA prowadzi już 34 sklepy, dwa centra obsługi i osiem obiektów Livat w Chinach kontynentalnych.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202403/20/WS65fa4f36a31082fc043bdb11.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.