Aktualności

Infrastruktura chmurowa od China Mobile

China Mobile przeznaczył 90 miliardów juanów na rozwój infrastruktury chmurowej. Tylko w ubiegłym roku firma zarobiła 50 miliardów juanów na operacjach w chmurze.

Ostatnie lata zrewolucjonizowały pracę producentów elektroniki i operatorów sieci komórkowych. Coraz większy nacisk kładziony jest na rozwój wysokich technologii, a jedną z nich jest gromadzenie i przetwarzanie danych w chmurze. Jest to specjalnie zaprojektowana infrastruktura IT umożliwiająca operowanie danymi bez konieczności zakupu lub dzierżawy sprzętu.

Standardowe metody magazynowania danych, w postaci kart pamięci czy dysków, odchodzą powoli do lamusa. W ich miejsce pojawiają się chmury danych, z których coraz częściej korzystają zarówno firmy jak i klienci indywidualni.

 

 

Chiński operator sieci komórkowej China Mobile w ciągu ostatnich trzech lat przeznaczył blisko 90 miliardów juanów na inwestycje związane z rozwojem infrastruktury chmurowej. Inwestycja ta szybko zaczęła się zwracać. W 2022 roku China Mobile odnotowało przychód rzędu 50 miliardów juanów na operacjach w chmurze. To ogromny skok w stosunku do roku 2021, ponieważ przychód zwiększył się o niemal 110%.

Podczas konferencji China Mobile Cloud 2023 w Suzhou firma podsumowała wyniki finansowe za ubiegły rok. Jeśli tempo wzrostu przychodów się utrzyma, inwestycje z ostatnich lat powinny zwrócić się jeszcze z końcem tego roku.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/04/china-mobile-inwestuje-miliardy-w-infrastrukture-chmurowa/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.