Aktualności

Kolejne trasy autonomiczne w Szanghaju

Szanghaj otwiera kolejne drogi do prowadzenia testów samochodów autonomicznych. Nowy trasa liczy aż 205 kilometrów.

W Szanghaju powstała druga część dróg testowych do jazdy autonomicznej. Nowa trasa dostępna jest w dzielnicy Pudong New Area i liczy 205 kilometrów. Od początku rozwoju sieci w Szanghaju powstało łącznie ponad 2000 kilometrów dróg do jazdy autonomicznej.

Komisji Transportu Miejskiego w Szanghaju, potwierdza, że rozbudowa dróg testowych połączyła obszary w Jinqiao i Lingang w dzielnicy Pudong. Nowa trasa obejmuje scenariusze testowe takie jak jazda po autostradzie.

Od 2018 roku Szanghaj utworzył cztery obszary demonstracyjne jazdy autonomicznej. Znajdują się one we wschodniej dzielnicy Jiading, w południowej dzielnicy Fengxian w Szanghaju, a także w Lingang i Jinqiao w obszarze Pudong.

Chińska metropolia jest znalazła się w światowej czołówce pod względem ilości testów samochodów autonomicznych. Do tej pory w Szanghaju przeprowadzono około 1,22 miliona godzin testów jazdy autonomicznej. Zaś łączny przebieg testów wyniósł prawie 22,9 miliona kilometrów.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202403/20/WS65fa81aea31082fc043bdba3.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.