Aktualności

Koncern BP łączy siły z Zhejiang Energy

Firma energetyczna BP ogłosiła podpisanie umowy z Zhejiang Energy. Współpraca ma dotyczyć dostarczania LNG na terenie Chin.

Brytyjski koncern energetyczny i paliwowy BP ogłosił zawarcie umowy joint venture z Zhejiang Energy Gas Group Co Ltd. Celem współpracy będzie założenie firmy marketingowej a także dostarczanie skroplonego gazu ziemnego (LNG) ciężarówkami w Chinach. Spółka joint venture będzie trzecim przedsięwzięciem BP w zakresie marketingu i sprzedaży LNG w Chinach.

Zdaniem Federiki Berra, wiceprezes BP, chiński rynek energetyczno-paliwowy jest niezwykle chłonny, a jego tempo rozwoju jest imponujące. Daje to pole do działania koncernowi BP, który posiada elastyczne portfolio produktowe i chce skupić się na sprzedaży LNG w Państwie Środka.

 

 

„Spółka joint venture jest naszym czwartym kamieniem milowym w budowaniu zintegrowanego łańcucha dostaw gazu wzdłuż linii brzegowej Chin. Wykorzystujemy nasze mocne strony, aby lepiej zaspokajać silne i rosnące zapotrzebowanie naszych chińskich klientów na gaz” – powiedziała Berra.

W ostatnich latach import LNG stał się ważnym źródłem zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania Chin na gaz. Według BP Energy Outlook 2023 zużycie gazu ziemnego w Chinach przez resztę dekady będzie rosło.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202306/01/WS647829c2a3107584c3ac35fe.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.