Aktualności

Maersk prowadzi rewolucję na rynku morskim

Duński armator Maersk zdecydował o konsolidacji grupy. W toku likwidacji spółek z rynku zniknie między innymi niemiecki Hamburg Süd SAM Excellence.

AP Moller Maersk to jeden z największych armatorów morskich na świecie. Firma obecna jest na rynku od początku XX wieku i prowadzi działalność nie tylko żeglugową, ale i z zakresu energii i logistyki. Największą jednostką duńskiej spółki jest firma żeglugowa Maersk Line. Kolejne znane marki to między innymi Safmarine (afrykańskie linie żeglugowe), a także APM Terminals – grupa terminali kontenerowych rozmieszczonych na całym świecie. Jednym z nich jest gdański terminal morski.

Od lat Maersk angażuje się w działalność nie tylko na rynku morskim. Jest także dostawcą tankowców, zajmuje się wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego oraz obsługuje łańcuchy logistyczne na całym globie.

 

 

Zarząd Maerska podjął jednak decyzję o likwidacji niektórych swoich marek. Cześć z nich z kolei przejdzie pod barwy duńskiego koncernu w ramach konsolidacji spółek. Operacja wygaszania marek i konsolidacji zostanie zakończona jeszcze w grudniu tego roku.

Jedną z pierwszych firm objętych likwidacją jest niemiecki Hamburg Süd SAM Excellence. To rodzinna firma, która od 150 lat inwestowała w rynek morski, a następnie została właścicielem linii żeglugowej. Pod banderą Hamburg Süd pływają aż 132 kontenerowce. Pierwszy statek należący do Hamburg Süd zmienił barwy na duńskie już w maju tego roku.

Historia Hamburg Süd jest o tyle imponująca, że w ciągu wieku z rodzinnej firmy stała się jednym z największych armatorów świata. Pierwotnie firma świadczyła przewozy między Hamburgiem a Ameryką Południową. Dziś jest siódmym największym armatorem na świecie. Roczny przychód niemieckiej firmy to aż 6,7 miliarda dolarów.

Hamburg Süd był marką należącą do Maerska od 2016 roku.

Źródło: https://www.namiary.pl/2023/07/06/maersk-sie-konsoliduje-marki-znikaja/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.