Aktualności

Napoje herbaciane podbijają Chiny

Chiny znane są z tradycji uprawy oraz parzenia herbaty. Jednak zainteresowanie tym napojem się zmienia. Obecnie Chińczycy sięgają po herbaty owocowe i bąbelkowe.

Uczestnictwo w chińskiej ceremonii parzenia herbaty to obowiązkowy element kultury Państwa Środka. Odwiedzając Chiny nie sposób odmówić sobie udziału w tym wyjątkowym rytuale. Zakup wysokiej jakości herbaty to również jedna z najpopularniejszych pamiątek z pobytu w tym kraju. Od setek lat Chiny kojarzone są z herbatą, jej uprawą oraz celebracją jej spożywania. W ostatnich latach podejście do tego napoju uległo jednak zmianie.

Napływ zachodniej kultury do Chin sprawia, że zwyczaje konsumpcyjne Chińczyków ulegają zmianie. Coraz częściej mają oni ochotę na spróbowanie zachodnich słodyczy, przekąsek, czy popularnych dań. Równie popularne jest mieszanie wpływów kultur zachodnich z kulturą chińską. I to właśnie tym wpływom podlega w ostatnich latach herbata.

 

 

Firma Wuyuan County Jufangyong Tea Industry Ltd. z prowincji Jiangxi doskonale wyczuwa zmieniające się trendy. Przedsiębiorstwo herbaciane obecne jest na rynku od niemal 20 lat. Z początku zajmowało się uprawą i przetwarzaniem herbaty. Jednak w obliczu nowych tendencji rynkowych firma poszerzyła ofertę o produkcję napojów herbacianych. Do najpopularniejszych należą herbatki owocowe, bąbelkowe, czy napoje mieszane jak chai latte.

Branża herbaciana tak szybko ulega zmianom, że obecny cykl badawczo-rozwojowy nad nowym produktem trwa około tygodnia. Biorąc pod uwagę przeszło 2 000 lat historii picia herbaty, jeden cykl przebiega wręcz błyskawicznie.

W ubiegłym roku wartość rynku napojów herbacianych w Chinach sięgnęła prawie 41 miliardów dolarów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/12/napoje-herbaciane-w-chinach-nowy-trend-konsumpcyjny/

Więcej o kulturze Chin przeczytasz tutaj

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.