Aktualności

Niemiecki producent buduje fabrykę w Chinach

Continental, niemiecki dostawca części samochodowych, kontynuuje inwestycje w Chinach. Producent buduje kolejną fabrykę w mieście Hefei.

Continental AG to niemiecki producent części i opon samochodowych. Firma cieszy się renomą na całym świecie i stale rozwija obszary swojej działalności. Obecnie, oprócz produkcji opon, Continental rozwija technologie związane z bezpieczeństwem jazdy, czy opracowuje rozwiązania dla silników spalinowych. Budowa nowej fabryki w chińskim Hefei to kolejny kamień milowi dla rozwoju niemieckiego giganta motoryzacyjnego.

Fabryka w Hefei jest już w fazie budowy i możliwe, że uruchomi produkcję jeszcze w lipcu tego roku. Dzięki nowej fabryce roczna produkcja opon do samochodów osobowych Continental wzrośnie do 15 milionów. Zakład produkcyjny osiągnie pełną wydajność w 2027 roku.

 

 

Niemiecka firma rozpoczęła budowę swojej pierwszej bazy produkcyjnej w Chinach już w 2009 roku. W ciągu ostatnich 15 lat Continental poczynił znaczne postępy w rozwoju marki. Począwszy od założenia fabryki opon rowerowych po utworzenie pierwszego centrum szkoleniowego i centrum ewaluacyjnego w regionie Azji i Pacyfiku.

Zakład w Hefei stanowi najważniejszą bazę produkcyjną firmy Continental w regionie Azji i Pacyfiku. Dostarczy ponad 90% swoich produktów na krajowy rynek chiński.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202404/16/WS661de334a31082fc043c2342.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.