Aktualności

Niemieckie produkty na chińskich targach CIIE

Chińskie targi CIIE poszerzają ofertę o wyroby z Europy. Na tę okoliczność wyruszył właśnie pociąg z Niemiec zawierający produkty przeznaczone na wystawę.

Zbliża się szósta edycja Międzynarodowych Targów Importu w Chinach (CIIE). To jedna z najważniejszych wystaw, obok Targów Kantońskich, przeznaczona dla importerów i eksporterów. Tegoroczna edycja China International Import Expo rozpocznie się 5 listopada w Szanghaju i potrwa do pięć dni. Z tej okazji już teraz producenci z całego świata mobilizują wysiłki na rzecz dostarczenia swoich wyrobów do Szanghaju.

Jeden z większych transportów to pociąg wypełniony produktami produkcji niemieckiej. Skład wyruszył już z Duisburga i odbywa 21-dniową podróż do Chin. W kontenerach znajdują się miedzy innymi wyroby kosmetyczne, a łączna wartość towaru to ponad 16 milionów euro.

Shanghai Oriental Silk Road Multimodal Transport Co., Ltd. uruchomił specjalne połączenie kolejowe dla przewozu towarów przeznaczonych na CIIE. Pociągi na linii Europa-Chiny kursują trzy razy w tygodniu i są wypełnione po brzegi towarami pochodzenia europejskiego. Szacuje się, że usług kolejowych skorzysta ponad 3 000 firm.

Źródło: https://english.news.cn/20231011/b9a765b3325a4193baf9941872664d1f/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.