Aktualności

Nowa fabryka Scanii w Chinach

Scania rozszerza swoją obecność w Chinach. W prowincji Jiangsu powstaje nowa fabryka szwedzkiego producenta pojazdów.

Scania, obok Volvo i Saab, to jedna z największych szwedzkich marek produkujących pojazdy. Specjalizuje się w produkcji autobusów, samochodów ciężarowych i ciągników. Jej historia sięga półtora wieku wstecz, kiedy to w 1891 roku powstał pierwszy zakład przemysłowy tej marki w Malmo.

Zarząd Scanii docenia potencjał chińskiego rynku. Zwłaszcza pod względem innowacji i dostępności wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Christian Levin, prezes i dyrektor generalny szwedzkiego producenta pojazdów, powiedział, że „Rynek chiński będzie większy niż Europa i Ameryka Północna razem wzięte.”. Dlatego też tak ważne dla marki jest poszerzenie obecności w Państwie Środka.

 

 

Zgodnie z zapowiedziami firma podjęła już kroki w celu budowy nowego centrum produkcyjnego Scanii w Rugao, w prowincji Jiangsu. Firma chce produkować w chińskim zakładzie do 50 000 samochodów ciężarowych rocznie. Zakład zajmie się także produkcja części modułowych niezbędnych do wyrobu innych pojazdów Scanii. Co istotne – już teraz firma zapowiada, że produkcja w Rugao będzie zeroemisyjna.

Szwedzki gigant oprócz produkcji chce wykorzystać potencjał chiński do eksportu. Firma planuje dystrybuować stąd pojazdy na Azję Południowo-Wschodnią, Azję Północną a także Oceanię.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202305/29/WS6474190ea310b6054fad5968.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.