Aktualności

Pekin sercem branży high-tech

90% firm notowanych na pekińskiej giełdzie to przedsiębiorstwa branży high-tech. Wartość giełdy to niemal 40 miliardów dolarów.

Do tej pory to Kanton i chińska prowincja Guangdong kojarzone były z najsilniejszym rozwojem technologii. Z biegiem lat ilość firm z branży high-tech wzrosła. A wraz z nimi kolejne chińskie metropolie stają się kolebką tej gałęzi biznesu. Ostatnie dwa lata sprawiły, że sercem chińskiego high-tech stał się Pekin.

Już przeszło 90% firm, które notowane są na pekińskiej giełdzie, stanowią przedsięwzięcia związane z wysokimi technologiami. Pekińska giełda BSE działa od dwóch lat i od tego momentu osiągnęła wartość prawie 40 miliardów dolarów. W przeliczeniu na chińską walutę jest to nieco ponad 280 miliardów juanów.

W ciągu dwóch lat działalności giełda pekińska notowała 229 spółek. Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowiły w tym czasie 80% ogółu. Warto nadmienić, że aż połowa firm to tak zwani „mali giganci”. Są to przedsiębiorstwa, którym udało się uzyskać akredytację na poziomie krajowym.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/11/ponad-90-proc-spolek-notowanych-na-gieldzie-w-pekinie-stanowia-firmy-z-branzy-zaawansowanych-technologii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.