Aktualności

Pekińska infrastruktura dla pojazdów inteligentnych

Pekin stał się światowym liderem inteligentnych pojazdów. W całych Chinach dostępnych jest już ponad 20 000 kilometrów dróg testowych dla ICV.

Inteligentne pojazdy połączone z siecią (ICV) stanowią strategiczny cel przekształcenia światowego sektora motoryzacyjnego. Opanowanie ich w terenie jest kluczowe dla rozwoju branży. Niedoścignionym liderem samochodów inteligentnych pozostaje Pekin. I to właśnie tam odbyła się konferencja poświęcona Intelligent Connected Vehicles (ICV).

W samych Chinach dostępnych jest ponad 20 000 kilometrów dróg testowych dla pojazdów ICV. Jednocześnie ukończono już ponad 70 milionów kilometrów testów. Dane z fabryk pokazują, że przeszło 42% produkowanych w tym roku samochodów posiada inteligentne funkcje wspomagania prowadzenia pojazdu.

 

 

Pekin zbudował pierwszą na świecie połączoną, kontrolowaną w chmurze strefę demonstracyjną jazdy autonomicznej. Odcinki dróg testowych dostępne są na obszarze 160 kilometrów kwadratowych. Władze Pekinu podają, że testowe odcinki będą uruchamiane dla użytku publicznego. Miasto pracuje też nad wydawaniem licencji na jazdę pojazdami ICV.

Obecnie największą zmianą w branży ICV w ciągu ostatniego roku jest komercyjne wykorzystanie pojazdów autonomicznych na drogach miejskich. W 2022 roku Pekin, jako pierwsze chińskie miasto, dał zielone światło pilotażowemu komercyjnemu uruchomieniu autonomicznych pojazdów. Zaś oddział Baidu zajmujący się autonomicznymi pojazdami, Apollo Go, był jednym z pierwszych, które zaoferowały usługi w pełni autonomicznej jazdy w Chinach.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202309/25/WS6510ce27a310d2dce4bb78bd.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.