Aktualności

Pekińskie lotniska z ułatwieniami dla obcokrajowców

Porty lotnicze w Pekinie rozszerzają opcje płatnicze dla podróżujących z zagranicy. Na lotniskach działa 5 placówek bankowych i siedem kantorów.

Podróże zagraniczne częstą wiążą się z utrudnieniami w sferze płatności. Brak dostępności bankomatów lub wysokie prowizje za płatności kartą to najczęstsze z nich. Naprzeciw potrzebom obcokrajowców wychodzi pekińskie lotnisko Daxing i Międzynarodowy port lotniczy Pekin. Porty stworzyły udogodnienia dla płatności realizowanych przez gości z zagranicy.

Obydwa lotniska uruchomiły specjalne strefy usług płatniczych. Obejmują one zakupy, posiłki i transakcje przy użyciu zagranicznych kart bankowych, płatności mobilnych, gotówki i cyfrowych juanów.

 

 

Obecnie na obu lotniskach znajduje się już pięć placówek bankowych, siedem kantorów i 24 bankomaty. Ponadto większość firm działających na lotniskach akceptuje zagraniczne karty bankowe.

Pod koniec ubiegłego roku bank centralny Chin oznajmił, że kraj będzie pracować nad akceptowaniem zagranicznych kart bankowych i płatności mobilnych. W najbliższych latach mają pojawić się kolejne usprawnienia.

Źródło: https://english.news.cn/20240205/40bcf6e416344b67a607d7a3e881990e/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.