Aktualności

Pierwsza jezdnia autonomiczna w Tianjin

W Tianjin uruchomiono pierwszą jezdnię dla inteligentnych pojazdów autonomicznych. Droga jest elementem projektu demonstracyjnego.

Rynek jazdy autonomicznej najsilniej rozwija się w Chinach i Stanach Zjednoczonych. To tam działają ośrodki badawcze i powstają nowe trasy dostosowane do jazdy bez kierowcy. Nic więc dziwnego, że obydwa kraje ścigają się w dostarczaniu coraz ciekawszych rozwiązań technologicznych.

Tym razem palmę pierwszeństwa przejęło chińskie miasto portowe Tianjin. To tam, w dystrykcie Baodi, powstała pierwsza jezdnia gotowa na przyjęcie pojazdów autonomicznych. Na razie jest to jedynie wersja demonstracyjna. Jest ona dostępna dla pojazdów, które podpięte są do sieci w ramach projektu badawczego. O dostępności tej trasy dla szerszej grupy użytkowników na razie nie ma mowy.

 

 

Jezdnia o długości 11,3 km łączy stację szybkiej kolei Baodi z miastem technologicznym Pekin-Tianjin Zhongguancun. Inteligentny autobus samojezdny pokona tę trasę w zaledwie 18 minut. Po drodze zatrzyma się na pięciu przystankach, a jego prędkość osiąga 70 km na godzinę.

Droga jest wyposażona w system kontroli w chmurze. Umożliwia on skoordynowane wykrywanie, planowanie i podejmowanie decyzji w przypadku pojazdów ICV oraz monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym.

Wszystkie 19 skrzyżowań w ciągu jezdni zostało wyposażonych w inteligentny system sterowania sygnalizacją świetlną. Daje on pierwszeństwo pojazdom komunikacji miejskiej i znacznie skraca czas podróży autobusu.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202402/27/WS65dd7240a31082fc043b9546.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.