Aktualności

Pierwszy samochód od Xiaomi

Xiaomi SU7 to nowy i zaraz pierwszy model samochodu od Xiaomi. Firma znana jest z produkcji niezawodnych smartfonów. Czy tak samo będzie z samochodami?

Chiński producent elektroniki użytkowej Xiaomi znany jest z produkcji smartfonów. Jego produkty szybko znalazły uznanie wśród użytkowników telefonów. Każdy model smartfonu Xiaomi przypomina flagowe produkty konkurencji. Mimo podobnej specyfikacji, zaskakuje jednak ceną, która zwykle jest bardziej atrakcyjna od ofert rynkowych.

W minionych dniach  świat obiegła informacja, że chiński gigant elektroniki użytkowej wszedł w sferę motoryzacji. Jej efekt to samochód Xiaomi SU7. Na pierwszy rzut oka pojazd do złudzenia przypomina najnowsze modele samochodów Porsche. Rozstaw osi SU 7 to 3 metry, zaś długość samochodu to 4997 mm. Nazwa SU7 to skrót od „Speed Ultra” jednak producent nie podaje co się za tym kryje.

 

 

Samochód marki Xiaomi dostępny będzie w wersji standardowej oraz Max. Podstawowa wersja posiada jeden silnik z napędem na tylną oś. Jego moc to 303 KM. Samochód osiąga prędkość maksymalną 210 km/h a jego zasięg to aż 668 km.

Opcja Max oferuje kierowcom zasięg do nawet 800 kilometrów. Jego maksymalna prędkość to z kolei 265 km/h. W wersji Max samochód jest w stanie osiągnąć prędkość 100 km/h w nieco ponad 2,7 sekundy. Zatem zalety Speed Ultra widoczne są w tym modelu dopiero w wersji Max.

Xiaomi już teraz snuje plany na temat udoskonalenia swojego prototypu. W przyszłym roku samochód w nowszej wersji będzie w stanie uzyskać zasięg nawet 1200 km.

Źródło: https://spidersweb.pl/autoblog/xiaomi-su7-premiera-specyfikacja-cena/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.