Aktualności

Plany giganta e-commerce – JD.com

Chiński topowy gracz na rynku e-commerce, JD.com, otworzy trzy nowe przedsiębiorstwa. Planuje też zdominować globalny rynek dostaw z udziałem własnej infrastruktury logistycznej.

Chińska platforma sprzedażowa JD.com to jeden z największych operatorów rynku e-commerce w Chinach. Obok Alibaby, Tmall i 1688.com jest kluczowym graczem handlu elektronicznego. Chiński e-commerce generuje niemal połowę światowego dochodu tej gałęzi sprzedaży. Przeciętny chiński użytkownik Internetu wydaje około 1800 USD rocznie na zakupy w sieci. Nic więc dziwnego, że chińskie platformy sprzedażowe rozwijają się w tak szybkim tempie.

Jedną z nich jest JD.com. Ten chiński gigant handlu elektronicznego planuje w najbliższym czasie otworzyć trzy nowe przedsiębiorstwa. Co więcej – w ciągu kilkunastu lat mają one trafić na listę Fortune 500 – najlepiej zarabiających marek na świecie. Dochody nowych firm mają generować zyski rzędu 70 miliardów juanów. Powstanie także przeszło milion nowych miejsc pracy.

Za co będą odpowiedzialne nowe spółki? Między innymi za transformację cyfrową małych i średnich firm. JD planuje również budowę globalnej infrastruktury łańcucha dostaw. Obejmie ona aż 80% globalnej sieci logistycznej. Jest to możliwe, gdyż firma przeznaczy ponad 3 biliony juanów na wynagrodzenia dla nowych pracowników.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202306/19/WS648fe664a310bf8a75d6aa0d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.