Aktualności

Plany Nokii na rynek chiński

Nokia chce uczestniczyć w cyfryzacji chińskich przedsiębiorstw. Fiński gigant telekomunikacyjny współpracuje już z chińskim dostawcą prądu – State Grid.

Fiński gigant telekomunikacyjny Nokia planuje wesprzeć Chiny w cyfryzacji przemysłu i przedsiębiorstw. Plany pojawiły się po tym, jak sprzedaż globalna produktów i usług Nokii wzrosła o ponad 60% w stosunku rok do roku. Dzięki temu wartość korporacyjna marki wzrosła, a nadwyżka zysków pozwala fińskiemu gigantowi na tworzenie nowych inwestycji.

Podczas gdy rynek nasycił się już infrastrukturą 5G, Nokia chce rozwijać biznes korporacyjny. Zdaniem Chrisa Johnsona, wiceprezesa firmy, Chiny posiadają odpowiednie środowisko do tego rodzaju inwestycji. Działają tutaj tysiące przedsiębiorstw gotowych na transformację cyfrową. W dodatku dziesięcioletnia obecność Nokii na rynku chińskim daje gigantowi telekomunikacyjnemu potencjał do dalszego działania.

 

 

Nokia współpracuje już z chińskim State Grid Corporation of China. To największy dostawca energii elektrycznej na terenie Państwa Środka. Jednocześnie to drugie największe na świecie przedsiębiorstwo na liście Fortune 500.

Tylko w drugiej połowie ubiegłego roku Nokia zainstalowała w Chinach centrum gromadzenia i przetwarzania danych. Nokia Digital Automated Cloud działa w oparciu o sieć 5G. Usługi oferowane przez Nokia Cloud kierowane są do obiektów przemysłowych, portów kontenerowych, terminali, szkół, szpitali, fabryk a nawet magazynów.

Warto wspomnieć, że na terenie Chin działa też Nokia Shanghai Bell. To wspólne przedsięwzięcie Nokia Corp i państwowej firmy inwestycyjnej China Huaxin. Nokia Shanghai Bell to ekskluzywna platforma biznesowa, która łączy inżynierię i technologie fińskiej firmy z lokalnymi zasobami Chin.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202306/13/WS6487ad94a31033ad3f7bbdeb.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.