Aktualności

Pociągi Chiny-Europa kluczowe dla światowych dostaw

Kolej z Chin do Europy to niedrogie i korzystne czasowo rozwiązanie dla importerów. Niektóre pociągi z Chin docierają do Polski nawet w 12 dni.

Kolei na trasie między Chinami a Europą z roku na rok odgrywa coraz ważniejszą rolę w transporcie międzynarodowym. Szeroka siatka połączeń, krótszy czas frachtu i stosunkowo dobre ceny to czynniki przemawiające na korzyść pociągów względem transportu morskiego. Jednocześnie kolej przyczynia się do poprawy jakości globalnego łańcucha dostaw. Dzięki pociągom importerzy otrzymują swój towar szybciej, a statki są odciążone od części ładunków.

Dane chińskich kolei państwowych pokazują, że tylko w styczniu i lutym tego roku pociągi na linii Chiny-Europa wykonały ponad 2900 kursów. To aż o 9% więcej niż w analogicznym okresie roku 2023. Z kolei wolumen przewiezionych towarów wzrósł o 10%. Warto dodać, że niektóre kursy pociągów towarowych z Chin do Europy trwają zaledwie 12 dni.

 

 

Kryzys na Morzu Czerwonym sprawił, że zainteresowanie kolejową znów wzrosło. Obecnie czas frachtu morskiego trwa średnio o dwa tygodnie dłużej z powodu konieczności opływania Afryki. Zaś połączenia kolejowe funkcjonują bez większych zakłóceń. Kolei odgrywa więc rolę stabilizatora globalnych dostaw i jest alternatywą dla trwającego nawet dwa miesiące transportu morskiego.

Ponadto kolej jest doskonałym rozwiązaniem dla rynków azjatyckich, które nie posiadają dostępu do morza. Pociągi umożliwiają im stabilne dostawy do klientów europejskich.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/04/pociagi-towarowe-chiny-europa-wzmacniaja-globalne-lancuchy-dostaw/

Planujesz transport z Chin? Zapytaj o wycenę!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.