Aktualności

Popularność chińskich produktów rolnych

Ponad 300 miliardów dolarów – to wartość handlu chińskimi produktami rolnymi. Ubiegły rok zakończył się z dodatnim wynikiem importu i eksportu.

Chińskie Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi podsumowało ubiegły rok. Zgodnie z danymi rządowymi międzynarodowy handel chińskimi plonami rolnymi stale rośnie. Tylko ubiegły rok przyniósł wzrost o niemal 0,5%. Jednocześnie 2023 rok zakończył się z wynikiem niemal 303 miliardów dolarów. Mowa tutaj zarówno o wartości importu jak i eksportu produktów rolnych.

O ile import jest niemal trzykrotnie większy od eksportu, popularność chińskich płodów rolnych nieustannie rośnie. Największymi importerami pozostają kraje stowarzyszenia ASEAN. W rozbiciu na import i eksport ich wartości w roku poprzednim wyniosły odpowiednio 89 i 213 miliardów dolarów.

Deficyt handlu międzynarodowego wyniósł w tym czasie ponad 122 miliardy dolarów. Oznacza to, że Chiny wciąż więcej importują niż sprzedają.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/01/rosnie-handel-zagraniczny-chin-produktami-rolnymi/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.