Aktualności

Port Tianjin kluczowy dla eksportu akumulatorów

Północno chiński port Tianjin notuje wzrost eksportu produktów energetycznych. Są to głównie pojazdy elektryczne i baterie słoneczne.

Przewóz towarów wyposażonych w baterie lub akumulatory wiąże się z szeregiem obostrzeń. Nie każdy armator wyraża bowiem zgodę na transport ładunków energetycznych. Związane jest to z potencjalnym niebezpieczeństwem ich zapłonu. Obostrzenia dotyczą zarówno transportu kolejowego, jak i morskiego oraz lotniczego.

Północno chiński port morski Tianjin dostarcza jednak możliwości transportu tego typu towarów. Tianjin Customs podaje, że eksport produktów energetycznych w porcie wzrósł w ujęciu rok do roku o 22%. Łączna wartość wyeksportowanych wyrobów energetycznych wyniosła przeszło 16,7 miliarda juanów. Daje to zawrotną kwotę ponad 2,3 miliarda dolarów amerykańskich.

Wśród najczęściej transportowanych towarów wyróżnia się kilka grup produktowych. Są to osobowe pojazdy elektryczne, akumulatory litowo-jonowa a także baterie słoneczne. Te ostatnie związane są z rosnącą popularnością źródeł energii odnawialnej.

 

port w chinach tianjin

 

Ostatnie lata pokazały zmieniające się trendy w chińskim eksporcie. O ile jeszcze dekadę temu importerzy najchętniej kupowali chińskie meble, odzież i sprzęt AGD, to obecnie ich zainteresowanie skierowane jest w stronę produktów energetycznych. To nowy trend w rozwoju chińskiej gospodarki.

Tianjin wdrożył korzystną politykę mającą na celu wsparcie eksportu dla nowych przedsiębiorstw energetycznych. Nowa polityka ma zachęcać firmy do korzystania z transgranicznych platform handlu elektronicznego. Pozwoli to na zwiększenie konkurencyjności produktów eksportowych na rynku międzynarodowym.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202401/26/WS65b324bca3105f21a507e856.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.