Aktualności

Port Tianjin liderem przeładunków

Port Tianjin, położony w północnych Chinach, odnotował rekordową liczbę przeładunków towarowych. Jednocześnie Tianjin obsługuje już 145 morskich tras kontenerowych.

Północno chiński port Tianijn to kluczowy terminal morski Państwa Środka. Znajduje się w odległości około 120 kilometrów od Pekinu. To stamtąd wyrusza większość towarów produkowanych w północnowschodnich i środkowych Chinach. Dobra lokalizacja, nowoczesna infrastruktura i wysokiej jakości sprzęt przeładunkowy to tylko nieliczne z jego zalet.

Wraz z początkiem tego roku port Tianjin poszedł na kolejny rekord. Tylko w styczniu port osiągnął przeładunek kontenerów na poziomie ponad 1,88 miliona dwudziestostopowych jednostek ekwiwalentnych (TEU). To o niemal 9% więcej niż w analogicznym okresie roku 2023.

 

 

Port Tianjin nazywany jest często bramą morską regionu Pekin-Tianjin-Hebei. Dlatego też terminal jest nieustannie rozwijany i udoskonalany. Zarząd portu czyni kolejne postępy w otwieraniu nowych tras, rozwoju niskoemisyjnym i budowie inteligentnych terminali.

W ostatnim czasie port uruchomił bezpośrednią trasę ekspresową do importu wiśni z Chile. Tym samym jest w stanie zapewnić dostawy najwyższej jakości owoców okresie Święta Wiosny. Terminal uruchomił także pierwszy w Chinach inteligentny system monitorowania środowiska wody morskiej w portach.

Do tej pory Tianjin otworzył 145 tras kontenerowych, utrzymując handel z ponad 500 portami w ponad 180 krajach i regionach na całym świecie.

Źródło: https://english.news.cn/20240208/4434f211760841e7b454c655182232bc/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.