Aktualności

Prowincja Guangdong – światowe centrum high-tech

W Guangdong działa ponad 75 000 firm z branży zaawansowanych technologii. Innowacyjność przedsiębiorstw stała się charakterystyczną siłą gospodarki prowincji.

Kanton, Shenzen, Foshan, czy Dongguan to jedne z największych miast południowo chińskiej prowincji Guangdong. Szczególnie Kanton i Shenzen kojarzone są z rozwojem nauki, nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz badań i rozwoju. To tam powstają technologie, które adaptowane są w produktach chińskich, ale również na całym świecie. To miejsce rozwoju takich marek jak Huawei czy Alibaba. W Kantonie działa też specjalna strefa ekonomiczna dla firm z przychodem rocznym ponad 20 milionów juanów.

Prowincja Guangdong posiada więc idealne zaplecze dla rozwoju firm, których główną gałęzią działalności są wysokie technologie. Władze lokalne podają, że liczba przedsiębiorstw high-tech w prowincji Guangdong przekroczyła już 75 000.

 

 

Podczas corocznej konferencji prowincji Guangdong, ujawniono wydatki firm na poszczególne dziedziny branży technologicznej. Okazuje się, że roczne inwestycje w badania i rozwój (R&D) to ponad 460 miliardów juanów. Jednocześnie w branży high-tech w prowincji pracuje ponad 1,3 miliona osób, a  firmy zarejestrowane lokalnie posiadają już 650 000 patentów.

Gong Guoping z prowincjonalnego wydziału nauki i technologii potwierdza, że „Innowacyjność lokalnych przedsiębiorstw stała się charakterystyczną siłą gospodarki Guangdong”. Jednocześnie podkreśla, że PKB prowincji przekroczył w 2023 roku wartość 13 bilionów juanów.

Źródło: https://english.news.cn/20240219/d745b11a2ced42babb956245dffe71b2/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.