Aktualności

Przemysł sportowy w Chinach

Wartość przemysłu sportowego w Chinach osiągnęła już 3,3 biliona juanów. To dobry znak dla importerów, którzy chcą rozwijać swój biznes w oparciu o produkty sportowe.

Państwowa Generalna Administracja Sportu w Chinach podaje, że wartość produkcji sportowej osiągnęła w 2023 roku ponad 3,3 biliona juanów. To zawrotna kwota, gdyż w przeliczeniu na dolary daje to wartość 465 miliardów USD. W ubiegłym roku branża przemysłu sportowego odnotowała wzrost o niemal 6% w stosunku do roku wcześniejszego.

Czternasty plan pięcioletni Chin (lata 2021-2025) uwzględnia dalszy rozwój tej gałęzi przemysłu. Szacuje się, że w roku 2025 branża sportowa sięgnie pułapu 5 bilionów juanów. Dane te ujawniono podczas ostatniej Konferencji Dyrektorów Krajowego Biura Sportu.

To dobra wiadomość dla importerów. Rynek produkcji sportowej stale rośnie, oferta fabryk staje się coraz szersza. Ponadto wyroby sportowe (z wyjątkiem rowerów elektrycznych) posiadają stosunkowo niskie stawki celne. Zatem import sprzętu sportowego z Chin może być ciekawym i rentownym przedsięwzięciem.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/12/rosnie-wartosc-chinskiego-przemyslu-sportowego/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.