Aktualności

Samochody NEV zdominują chiński rynek

Od początku roku w Chinach zarejestrowano ponad 3 miliony samochodów NEV. Ich popularność nieustannie rośnie, a Państwo Środka bije rekordy w produkcji tego typu pojazdów.

Samochody NEV, czyli New Energy Vehicles, już niedługo zdominują chiński rynek motoryzacyjny. Eksperci z branży moto szacują, że NEV w ciągu dekady staną się najpopularniejszymi rodzajami samochodów na ulicach Państwa Środka. Chiny pozostawiają pod tym względem USA daleko w tyle.

Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego podaje, że od początku tego roku w kraju zarejestrowano ponad 3,13 miliona nowych samochodów NEV. Oznacza to, że liczba ta wzrosła ponad 41% względem roku ubiegłego. Łącznie w Chinach zarejestrowanych jest już ponad 16,2 milionów pojazdów NEV. Stanowią one niemal 5% ogółu wszystkich samochodów.

 

 

W analogicznym okresie chińscy kierowcy zarejestrowali niemal 16,9 milionów samochodów spalinowych. Razem jest ich aż 426 milionów sztuk. Tym samym całkowita liczba samochodów w Chinach wzrosła do 328 milionów.

Największą popularnością cieszą się samochody w… chińskich miastach. Mimo dostępności środków komunikacji zbiorowej. W sumie 88 dużych chińskich miast posiadało do końca czerwca ponad milion samochodów. Warto nadmienić, że liczba samochodów w Pekinie i Chengdu przekroczyła już 6 milionów.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202307/09/WS64a9e695a310bf8a75d6e099.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.