Aktualności

Sprzedaż armatora HMM wstrzymana

Prywatyzacja koreańskiego armatora HMM została wstrzymana. Powód to brak porozumienia w kwestii sprzedaży.

HMM, czyli Hyundai Merchant Machine, to jeden z największych armatorów morskich na świecie. Mimo wysokiej pozycji na rynku morskim, koreańska firma od kilku lat boryka się z trudnościami finansowymi. Prywatyzacja miała pomóc w odzyskaniu płynności finansowej. Okazuje się jednak, że do sprzedaży nie dojdzie. A przynajmniej nie w najbliższym czasie.

 

 

Do tej pory najkorzystniejszą ofertę zakupu HMM złożyła spółka Pan Ocean z Harim Group. Pan Ocean miał nabyć 50% akcji armatora o wartości niemal 5 miliardów dolarów. Ministerstwo Gospodarki Wodnej Korei Południowej podaje, że sprzedaż została jednak wstrzymana. Powodem jest brak porozumienia w kwestii sprzedaży pakietu kontrolnego grupie Harim.

Kolejnym istotnym powodem jest zastrzyk finansowy, który HMM uzyska w ramach wsparcia z funduszu krajowego. Wsparcie pieniężne ma pomóc armatorowi odzyskać płynność finansową i solidną pozycję na rynku morskim.

Koreański Bank Rozwoju nie wyklucza, że rozmowy na temat prywatyzacji powrócą. W grę może wejść inny duży akcjnariusz HMM, a mianowicie Korean Ocean Business Corporation.

Źródło: https://www.namiary.pl/2024/03/21/prywatyzacja-hmm-wstrzymana/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.