Aktualności

Szanghaj rozwija sieć ładowania elektryków

W Szanghaju znajduje się już niemal 200 000 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto już pół miliona gospodarstw domowych posiada własne ładowarki.

Samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Szczególnym uznaniem cieszą się w Stanach Zjednoczonych i Chinach. To właśnie w tych krajach sieci ładowania elektryków są obecnie najsilniej rozwinięte. Szacuje się, że w najbliższych latach w Chinach co drugi noworejestrowany samochód będzie posiadał napęd elektryczny.

 

 

Według State Grid Shanghai Municipal Electric Power Co. w Szanghaju znajduje się już ponad 196 000 publicznych stacji ładowania. Co więcej już ponad 518 tysięcy gospodarstw domowych posiada prywatne ładowarki. Tak mocno rozwinięta sieć ładowania sprawia, że użytkowanie elektryków w mieście jest równie łatwe i przystępne co używanie samochodów z napędem spalinowym.

Imponujący jest przyrost liczby samochodów elektrycznych w Szanghaju. Tylko w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2023 roku w metropolii pojawiło się 303 000 nowych pojazdów. Zwiększyło to ich liczbę w mieście do 1,32 miliona.

W 2023 roku do ładowania pojazdów elektrycznych w Szanghaju wykorzystano około 3,4 miliarda kilowatogodzin energii elektrycznej. Stanowi to wzrost o 90% w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie ładowanie elektryków odpowiada już za 2% zużycia całkowitej energii elektrycznej w mieście.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202401/22/WS65ae631ba3105f21a507db04.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.