Aktualności

Szósty Szczyt Cyfrowy w chińskim Fuzhou

Podczas 6. Szczytu Cyfrowych Chin zatwierdzono 52 kluczowe projekty gospodarki cyfrowej. Ich wartość opiewa na kwotę 58 miliardów juanów.

Szczyt Cyfrowy w chińskim mieście Fuzhou (prowincja Fujian) odbył się już po raz szósty. To spotkanie kluczowych firm z zakresu innowacji, IT i wysokich technologii oraz przedstawicieli chińskich władz. Każdego roku na szczycie prezentowane są projekty cyfrowe, a najlepsze z nich – zatwierdzane do realizacji.

Tym razem podpisy złożono pod 52 projektami z zakresu gospodarki cyfrowej. Wartość tych inwestycji szacuje się na ponad 58, 1 miliardów juanów (około 8,4 miliarda dolarów amerykańskich). To inwestycje, które usprawnią funkcjonowanie między innymi chińskiej administracji, gospodarki i zakładów produkcyjnych.

Dwudniowy szczyt odbył się w Fuzhou, stolicy prowincji Fujian, w dniach 27-28 kwietnia. Skupiał się na zaprezentowaniu najnowszych osiągnięć inicjatywy Digital China oraz wymianie doświadczeń w zakresie rozwoju cyfrowego.

Podczas konferencji prasowej rząd zapowiedział, że zatwierdzone projekty obejmują szeroki zakres dziedzin, w tym oprogramowanie i usługi informatyczne oraz nowe rodzaje infrastruktury. Oczekuje się, że projekty staną się ważnym wsparciem dla rozwoju cyfrowej gospodarki Fujianu.

Główną częścią szczytu była wystawa produktów cyfrowych. Zaprezentowano tam ponad 6000 produktów, technologii i rozwiązań, prezentując najnowsze osiągnięcia i przykłady rozwoju cyfrowego. Wydarzenie odwiedziło ponad 330 000 osób, a ponad 10 milionów odbiorców uczestniczyło w prezentacjach online.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/202305/05/WS6454bad5a310b6054fad146c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.