Aktualności

Targi RCEP z inwestycjami na 10 miliardów USD

Na targach RCEP zatwierdzono do realizacji aż 133 projekty gospodarcze. Ich wartość opiewa na przeszło 10 miliardów dolarów.

Odbyła się kolejna edycja targów gospodarczych Regionalnego Kompleksowego Partnerstwa Gospodarczego (RCEP). Jak co roku impreza miała miejsce w mieście Huaihua w prowincji Hunan w środkowych Chinach. Huaihua to jedyne miasto węzłowe w prowincji wzdłuż korytarza handlowego jednocześnie i centrum montażu towarów dla krajów ASEAN.

Przedsiębiorcy i przedstawiciele rządowi zatwierdzili na targach w sumie 113 inwestycji. Łączna wartość projektów to aż 10 miliardów dolarów amerykańskich (ponad 75 miliardów juanów).

Targi to nowa platforma wymiany i współpracy między krajami członkowskimi RCEP a regionami Chin na trasie Nowego Międzynarodowego Korytarza Handlowego Ląd-Morze. Korytarz Handlowy jest istotnym w Azji miejscem tranzytu dla handlu i logistyki. Jego budowę zainicjowały zachodnie prowincje Chin i członkowie stowarzyszenia ASEAN.

Czterodniowe targi gospodarczo-handlowe przyciągnęły ponad 600 renomowanych przedsiębiorstw i ponad 1000 kupców z kraju i zagranicy. Wśród nich znalazło się 112 firm z 14 krajów członkowskich RCEP.

Źródło: https://english.news.cn/20230508/38cb6957dba04b57b8a066246e3f473f/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.