Aktualności

Tłumy w Szanghaju na Chiński Nowy Rok

Niemal milion pasażerów obsłużyły lotniska w Szanghaju w czasie Święta Wiosny. To pięciokrotnie większa liczba niż w roku ubiegłym.

Zniesienie covidowych restrykcji w Chinach nastąpiło dopiero w marcu ubiegłego roku. Stało się to tuż po ubiegłorocznym Chińskim Nowym Roku. Oznacza to, że tegoroczne Święto Wiosny jest pierwszym pozbawionym obostrzeń po trzyletnim lockdownie. Widać to szczególnie w liczbach, a mianowicie w ilości podróżujących po Państwie Środka.

Pudong i Hongqiao to dwa lotniska pasażerskie w Szanhaju. W ciągu dziewięciodniowego Święta Wiosny obydwa lotniska obsłużyło 860 000 pasażerów. Jest to imponująca liczba, aż pięciokrotnie wyższy niż w roku ubiegłym, gdy kraj mierzył się jeszcze z covidowymi restrykcjami.

 

 

Międzynarodowy port lotniczy Szanghaj-Pudong obsługiwał każdego dnia około 90 000 pasażerów przylatujących i odlatujących. W piątek liczba ta osiągnęła szczyt na poziomie 94 000. Dodatkowo dzięki umowie bezwizowej z Singapurem lotnisko przyjęło 29 000 podróżnych.

Z kolei port lotniczy Szanghaj-Hongqiao obsłużył około 77 000 pasażerów podczas pierwszego dnia Święta Wiosny. Ilość pasażerów wzrosła od momentu wznowienia lotów międzynarodowych oraz lotów do Hongkongu, Makau i Tajwanu.

Źródło: https://english.news.cn/20240218/9bbd65bc402f40638c696b05f986c434/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.