Aktualności

Ułatwienia dla odwiedzających Chiny

Chiny wdrożyły całodobowe przejścia tranzytowe dla podróżujących. Jednocześnie złagodzono wymogi dotyczące wniosków wizowych.

Chiński rząd wprowadził usprawniania dla osób odwiedzających Chiny. Mowa zarówno o wizytach w celach turystycznych, naukowych a także biznesowych. To pierwsza tego typu inicjatywa od momentu otwarcia granic w 2023 roku po trzyletniej przerwie covidowej. Nowe wytyczne opublikowała chińska Krajowa Administracja Imigracyjna.

Kluczowym aspektem ułatwień jest złagodzenie wymogów przy składaniu wniosków wizowych dla obcokrajowców. Obejmują one wizy portowe w zakresie wydawania, przedłużania oraz wymiany wiz. Od teraz usługi te będą świadczone w lokalnych urzędach imigracyjnych. Skorzystają z nich odwiedzających Chiny w celach niedyplomatycznych. Zalicza się do nich między innymi odwiedziny krewnych, cele osobiste, czy podróże biznesowe w ramach wymiany handlowej bądź inwestycji.

Kolejny aspekt usprawnień to całodobowe przejścia tranzytowe. W dziewięciu oznaczonych lotniskach tranzyt odbędzie się bez konieczności odprawy. Takie ułatwienia czekają na podróżujących na lotniska w Pekinie, Szanghaju, Xiamen czy Hangzhou.

Krajowa Administracja Imigracyjna podaje, że łatwiejszy stanie się także dostęp do wiz wielokrotnego wjazdu.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2024/01/chiny-wdrazaja-srodki-ulatwiajace-wjazd-cudzoziemcow/

Planujesz wyjazd do Chin? Skontaktuj się z nami!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.