Aktualności

Volkswagen inwestuje w chińskie centrum innowacji

Volkswagen zainwestuje ponad 2,5 miliarda euro w rozbudowę centrum innowacji w Chinach. Ośrodek znajduje się w Hefei, stolicy prowincji Anhui.

Volkswagen Group China ogłosił, że zainwestuje 2,5 miliarda euro w rozbudowę swojego centrum innowacji w Hefei, stolicy prowincji Anhui. Celem jest zwiększenie tempa rozwoju innowacji produktów marki w Chinach. Inwestycja zostanie również wykorzystana do produkcji dwóch inteligentnych pojazdów elektrycznych marki Volkswagen. Firma pracuje nad nimi wspólnie z chińskim producentem XPENG.

Do 2030 roku Volkswagen będzie oferować na rynku chińskim ponad 30 modeli pojazdów w pełni elektrycznych. Plany biznesowe giganta motoryzacyjnego potwierdzają, że produkcja pierwszego modelu opracowanego we współpracy z XPENG ma się rozpocząć w 2026 roku.

 

 

Volkswagen (China) Technology z siedzibą w Hefei jest centrum wdrażania strategii produkcyjnych w firmie. Centrum będzie współpracować ze spółkami joint venture Volkswagena w Chinach i podejmować podstawowe zadania rozwojowe.

Szacuje się, że dzięki inwestycji o wartości 1 miliarda euro centrum stanie się największym ośrodkiem badawczo-rozwojowym Volkswagena poza Niemcami.

Źródło: https://investinchina.chinaservicesinfo.com/s/202404/12/WS6618ffa1498ed2d7b7eaba60/
volkswagen-invests-2-5-billion-euros-to-expand-innovation-hub-in-china.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.