Aktualności

Wracają wycieczki grupowe z Chin do Polski

Chińskie biura podróży wznawiają organizację grupowych wyjazdów zagranicznych. Po trzech latach przerwy do celów wycieczkowych dołączyła Polska.

Po trzech latach pandemicznych ograniczeń Chiny wznowiły wydawanie wiz turystycznych, ale i otworzyły się na organizację wycieczek zagranicznych. Chińskie biura turystyczne od kilku miesięcy mogą organizować grupowe wyjazdy zagranicę. Dwa tygodnie temu do listy krajów, które mogą odwiedzić Chińczycy, dołączyła Polska.

To bardzo optymistyczna wiadomość dla branży turystycznej. Chińczycy bowiem wydają na podróże zagraniczne znacznie więcej niż obywatele jakiejkolwiek innej nacji. Jeszcze przed pandemią Covid-19, w 2019 roku, przeciętny obywatel Chin wydawał na turystykę światową około 255 dolarów amerykańskich. Szacuje się, że niemal 60% tej wartości pochodziło właśnie z wycieczek grupowych.

 W tym samym roku (2019) do Polski w celach turystycznych przybyło aż 130 tysięcy obywateli Państwa Środka. Oznacza to, że Chińczycy są jednym z kluczowych źródeł przychodu polskiej branży turystycznej.

Podczas przerwy pandemicznej Polska nie dawała o sobie zapomnieć chińskim turystom. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej przygotowywał materiały na temat polskich walorów turystycznych kierowanych do Chińczyków. Do dziś w popularnym serwisie WeChat obecne są wzmianki na temat polskich hoteli, atrakcji czy muzeów.

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2023/08/polska-wsrod-krajow-do-ktorych-chinskie-biura-podrozy-moga-organizowac-wyjazdy-grupowe/

Planujesz podróż biznesową do Chin? Chcesz odwiedzić chińską fabrykę?
Zorganizujemy Twój wyjazd!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.