Aktualności

Wzrost cen eksportu kontenerowego w Chinach

Indeks cen eksportowego transportu kontenerowego w Chinach wzrósł w lutym o ponad 20%. Tak duży wzrost zanotowano w ujęciu miesięcznym.

Szanghajska Giełda Żeglugowa opublikowała raport na temat chińskiego eksportu kontenerowego. Według danych indeks cen eksportowych przewozów kontenerowych wzrósł w lutym o 20,9%. Jest to duży przeskok, biorąc pod uwagę, że wzrost pojawił się w ujęciu miesięcznym.

Według giełdy spedycyjnej średni indeks chińskiego transportu kontenerowego (CCFI) w zeszłym miesiącu wyniósł 1440,74. W 1998 roku średni indeks został ustalony na poziomie 1000.

CCFI śledzi spotowe i umowne stawki frachtowe z chińskich portów kontenerowych. Dane pochodzą z 12 szlaków żeglugowych na całym świecie. Zbierane są w oparciu o informacje od 22 międzynarodowych przewoźników.

Największy wzrost odnotował odczyt dla usługi West Coast America. Tutaj pojawił się wzrost o 33,8% w ujęciu miesięcznym. Drugie miejsce z najwyższym odczytem dotyczy usług transportowych na Europę.

Źródło: https://english.news.cn/20240315/3331878db7a14cfea8e434f25765bb36/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.