Aktualności

Wzrost sektora magazynowego w Chinach

Chińska branża magazynowania rozpoczęła 2024 rok mocnym wejściem. Rozwój sektora utrzymał się w strefie ekspansji.

Chińska Federacja Logistyki i Zakupów opublikowała raport dotyczący chińskiej branży magazynowej. Zdaniem ekspertów sektor magazynowy Państwa Środka stale rośnie, a nowy rok wyniósł go na wyższy poziom. Indeks śledzący rozwój sektora wyniósł w styczniu 51,2%. Choć oznacza to niewielki spadek w ujęciu miesięcznym, w ogólnym rozrachunku wynik jest dodatni.

Odczyt indeksu powyżej 50% wskazuje na ekspansję, natomiast poniżej 50% odzwierciedla kurczenie się danej gałęzi gospodarki. Oznacza to, że branża magazynowa stale utrzymuje trendy ekspansji.

 

 

Do rozwoju sektora przyczynia się z pewnością silnie rozwinięta infrastruktura transportowa. Zarówno transportu międzynarodowego (jak kolej i transport morski), a także krajowy intermodal. Duża ilość powierzchni magazynowych rośnie także za sprawą ilości fabryk w Chinach.

Nieznaczny spadek wskaźnika rozwoju sektora był spowodowany spowolnieniem aktywności gospodarczej poza sezonem. Dotyczy to głównie przypadku towarów masowych. Jednak towary konsumpcyjne radziły sobie w zeszłym miesiącu dobrze, do czego przyczyniły się wydatki świąteczne z okazji Chińskiego Nowego Roku.

Źródło: https://www.chinadaily.com.cn/a/202402/27/WS65dd5022a31082fc043b94df.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.