Aktualności

Zagraniczny boom inwestycyjny w Szanghaju

Ponad 2500 firm z zagranicznym kapitałem zostało otwartych w Szanghaju w pierwszym kwartale tego roku. Kapitał zagraniczny w mieście przekroczył już barierę 12 miliardów dolarów.

Szanghaj jest jednym z czterech chińskich miast wydzielonych obok Tianjin, Pekinu i Chongqing. To specjalne obszary miejskie działające na podobnych prawach jak prowincje. Miasta te odpowiadają za niemal 1/10 całkowitego PKB Chin. Oznacza to, że ich gospodarka prężenie się rozwija. A co za tym idzie – jest to środowisko przyjazne i atrakcyjne dla zagranicznych inwestorów.

W samym tylko Szanghaju w pierwszym kwartale tego roku powstało ponad 2500 firm z kapitałem zagranicznym. Jest to gwałtowny wzrost w stosunku do roku ubiegłego, bowiem wynosi on przeszło 63%. W związku z otwarciem nowych firm wartość zagranicznego kapitału w mieście przekroczyła pułap 12,7 miliarda dolarów amerykańskich.

 

 

Znaczna większość kapitału, bo aż 96%, trafiła do sektora usługowego. Najwięcej kapitału wykorzystano w branży informatycznej, badaniach naukowych i usługach technologicznych oraz leasingu i usługach dla biznesu. Największe inwestycje w Szanghaju poczyniły firmy z Japonii, Singapuru i Hongkongu.

Szanghaj umocnił pozycję miasta preferowanego dla inwestycji zagranicznych. Nadal pozostaje miejscem z najbardziej skoncentrowanymi regionalnymi siedzibami firm zagranicznych. Jednocześnie posiada najwięcej finansowanych z zagranicy centrów badawczo-rozwojowych.

Źródło: https://english.news.cn/20230802/59985e4d421246f5b326d37cd38ce429/c.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.