Chińska kultura

Chiński Nowy Rok Psa

Chiński horoskop 2018 rozpoczyna się dnia 16 lutego 2018 roku, a kończy się 4 lutego 2019 roku. Nowy Rok to najbardziej znane święto w Chinach, obchodzone według kalendarza księżycowego. Według tradycyjnej astrologii każdy rok powiązany jest z chińskim zodiakalnym zwierzęciem zgodnie z 12-letnim cyklem. Rok 2018 jest Rokiem Ziemistego Psa, który symbolizuje żywioł Ziemi. 

Rok Psa jest czasem przyjaźni oraz wykazywania się znacznie większą wrażliwością czy zacieśnianiem kontaktów międzyludzkich. Jest to również okres współpracy i okazywania sobie tolerancji. Osoby urodzone w Roku Psa cechują się życzliwością oraz szczerością. Nie lubią eksperymentować i są raczej konserwatywne. Nie boją się występować w obronie słusznej sprawy i bronić ludzi, za których czują się odpowiedzialni. Pasują również do osób urodzonych w Roku Konia, Tygrysa oraz Zająca.

Nowy Rok w Chinach nazywany jest również Świętem Wiosny. Nadchodzącemu świętu towarzyszą ogromne przygotowania, które rozpoczynają się już na początku ostatniego miesiąca starego roku. W ósmy dzień tego miesiąca, cała rodzina zbiera się w domu i robi generalne porządki, które mają doprowadzić do wygnania z niego złych duchów.

Najważniejszym dniem obchodów świąt jest wigilia Nowego Roku. Wszyscy lepią tradycyjne pierożki jiaozi. Symbolizują one jedność, co jest bardzo ważne, gdyż jest to jeden z nielicznych wieczorów, podczas którego wszyscy Chińczycy spędzają czas wśród najbliższych w domu.

Zakończeniem Nowego Roku jest Święto Latarni, które jest jednym z najstarszych chińskich świąt. Podczas jego obchodów ulice przyozdabiane są kolorowymi lampionami o nieszablonowych kształtach. Organizowanych jest wiele pokazów artystycznych, a zwłaszcza taniec lwów przy akompaniamencie chińskiej muzyki ludowej. Często mówi się, że są to chińskie Walentynki.

Cały okres Chińskiego Nowego Roku otoczony jest atmosferą szczęścia, pojednania, miłości i wyciszenia. Jest to bardzo ważny apekt tego święta, ponieważ na codzień w Chinach panuje bardzo szybkie tempo życia.

Na dobry początek Chińskiego Nowego Roku, przygotowaliśmy specjalną ofertą: RABAT 15% na AUDYT FABRYKI W CHINACH. Zapraszamy do skorzystania z promocji!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.