Chińska kultura

Chiński Nowy Rok Świni

Świnia jest jednym z dwunastu zwierząt w chińskim zodiaku i symbolizuje męską siłę. Zgodnie z kalendarzem księżycowym Rok Świni rozpocznie się 5 lutego 2019 roku i potrwa aż do 24 stycznia 2020. Rok Świni, nazywany też Rokiem Dzika, związany jest z żywiołem Ziemi, a jego kolorem jest brąz.

Rok Świni jest czasem przyjaznych wibracji. Świnia jest zadowolona z życia, cieszy się codzienną egzystencją oraz zmysłowymi przyjemnościami. To wieczna optymistka cechująca się umiłowaniem do wolności i piękna. Jest bardzo tolerancyjna, współczująca a przede wszystkim hojna. To wspaniały przyjaciel i wierny towarzysz życia. Jej największą wadą jest jednak trudność w kontrolowaniu emocji.

Zgodnie z chińskim zodiakiem, Świnia symbolizuje doprowadzanie biegu spraw do ich finału. Rok 2019 jest zakończeniem dwunastoletniego cyklu zwierząt w chińskiej astrologii. To zatem doskonały czas na dogłębną analizę ostatnich lat i wprowadzenie końcowych poprawek do projektów, w które jesteśmy zaangażowani.

Zadbaj o swój biznes w Chińskim Nowym Roku

Rok Świni pomoże także w podsumowaniu osiągnięć i wyciągnięciu wniosków z podjętych do tej pory decyzji. Żywioł Ziemi towarzyszący Świni zapewni stabilny grunt i poparcie dla naszych przedsięwzięć. To także dobry czas na zgromadzenie energii na nowy cykl zwierząt, który rozpocznie Metalowy Szczur.

Rok Świni w biznesie będzie obfitował w zawieranie nowych umów, które mogą stać się źródłem stabilności finansowej. Problemy inwestycyjne oraz zaciągnięte długi wraz z końcem cyklu zwierzęcego również powinny ustąpić. Jedynym warunkiem dla osiągnięcia powodzenia w założonych celach jest przemyślane i spokojne podejmowanie decyzji. Pośpiech będzie sprzyjał porażkom.

Nowy Rok to najważniejsze święto w Chinach. W tym roku obchody rozpoczną się 5 lutego i mogą potrwać nawet do połowy miesiąca. Celebracji towarzyszą długie przygotowania, które rozpoczynają się jeszcze pod koniec stycznia. Nowy Rok to czas, kiedy Chińczycy opuszczają swoje miejsca pracy, by móc celebrować święto w gronie najbliższych.

Święta otwierają generalne porządki, które pomagają wygnać z domów złe duchy. Wigilia Nowego Roku to czas, gdy Chińczycy wspólnie lepią pierożki jiaozi – symbol jedności. Zakończeniem trwających kilka dni obchodów jest Święto Latarni – jedno z najstarszych chińskich świąt.  Tego dnia ulice chińskich miast ozdobione są w kolorowe latarnie a uroczystości towarzyszą pokazy artystyczne.

Przy planowaniu współpracy z Chinami w tym czasie, warto wziąć pod uwagę fakt, że fabryki będą przez okres dwóch tygodni nieczynne. Wszelkie dostawy oraz rozmowy handlowe należy doprowadzić do końca jeszcze przed końcem stycznia. Chińskie fabryki zamknięte będą w okresie od pierwszego do co najmniej dziesiątego lutego.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.