Chińska kultura

70 lat Chińskiej Republiki Ludowej

1 października 2019 roku minie dokładnie 70 lat od założenia Chińskiej Republiki Ludowej. To dla całego narodu wielkie wydarzenie i od wielu tygodni Chiny szykują się do obchodów Święta Narodowego.

W 1949 roku pod Bramą Niebiańskiego Spokoju zebrały się tłumy ludzi. To właśnie tam Mao Zedong oficjalnie ogłosił nowy początek dla Azji. Powstanie Chińskiej Republiki Ludowej.

Od 1912 roku Chiny walczyły z nieodpartym kryzysem. Konflikt zbrojny z Japonią pochłaniał większość czasu i energii obywateli. Pozorny spokój nastał w 1945roku, kiedy to udało się odeprzeć ataki wojsk Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety była to cisza przed burzą. Kolejny trwający 4 lata konflikt przyszedł z najbardziej nieoczekiwanej strony czyli ze środka. Zamieszki i walka o dominację prowadzone przez komunistów dowodzonych przez Mao Zedonga i nacjonalistów prowadzonych przez Czang Kaj-szeka były gwoździem do trumny jakichkolwiek możliwości rozwoju.

Kiedy w 1949 roku Stany Zjednoczone wycofały swoje poparcie dla działań nacjonalistów stało się jasne, że od tej pory nadeszły trwające do dziś rządy komunistyczne.

Pierwszym państwem, które uznało Chińską Republikę Ludową (jeszcze tego samego dnia) było ZSRR, a zaraz po nim… Polska (już wtedy chętna na zbudowanie kanałów współpracy ze wschodem).

Właśnie mija 70 lat od tego momentu i wyraźnie widać jak wielki postęp uczyniła państwowa gospodarka Chin będąca obecnie drugą największą na świecie.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.