Chińska kultura Podróże do Chin

Coroczne podróże z okazji Festiwalu Wiosny

Szykuje się kolejna coroczna wielka migracja w Chinach. Festiwal Wiosny skłania Chińczyków do podróżowania do rodzin i wykorzystania urlopu.

Festiwal Wiosny, zwany powszechnie Chińskim Nowym Rokiem, to czas największej corocznej migracji ludności na świecie. Podczas przerwy świątecznej miliony obywateli Państwa Środka decyduje się na krajowe podróże w celu odwiedzenia rodziny, zwiedzania, lub wykorzystania corocznego urlopu.

Według prognoz tegoroczna gorączka migracyjna osiągnie ilość 280 milionów podróży pasażerskich na samych tylko połączeniach kolejowych. Będzie to o około 25% więcej niż w roku ubiegłym, gdy pandemia jeszcze mocno dawała się we znaki mieszkańcom Chin. Jeszcze więcej podróży Chińczycy odbędą samochodami, gdyż jest to preferowany przez nich środek lokomocji.

Choć oficjalne obchody Chińskiego Nowego Roku będą trwać od 1 do 7 lutego, to większość fabryk i zakładów pracy będzie nieczynna w tygodniach między 17 stycznia a 25 lutego. Dlatego z wyprzedzeniem należy planować rozmowy biznesowe z chińskimi partnerami i uwzględnić kilkutygodniowe opóźnienia w produkcji i transporcie.

Zwieńczeniem Festiwalu Wiosny będzie Festiwal Latarni, który zakończy coroczny okres oficjalnych świąt w Chinach. 

Źródło: https://silkroadpoland.pl/2022/01/goraczka-podrozy-podczas-chinskich-swiat/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.