Inne

Chinese – Polish Partnership for Development 

Chinese – Polish Partnership for Development

Chinese – Polish Partnership for Development to inspirujący i wyjątkowy projekt realizowany przez studentów najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce – Szkoły Głównej Handlowej oraz studentów, 9-tej uczelni świata wg. rankingu Financial Times, Hong Kong University of Science and Technology.
Celem projektu jest przełamanie barier dzielących oba kraje, zapoznanie z tradycją i bieżącymi problemami Polski i Chin, nawiązanie trwałego dialogu między społecznościami akademickimi oraz promocję obu Państw, a także firm wspierających projekt, na arenie międzynarodowej.
Poprzez serię wykładów, debat, dyskusji, spotkań z czołowymi przedstawicielami świata biznesu i polityki oraz wizyt w partnerskich firmach, Chinese – Polish Partnership for Development ma przybliżyć studentom obecną sytuację gospodarczą oraz bieżące problemy, na jakie napotykają przedsiębiorcy, tak krajowi jak i zagraniczni, operujący w obu krajach.
W toku projektu, w ramach studiów przypadków dostarczonych przez partnerskie firmy, zespoły chińsko- polskie postarają się wypracować możliwe rozwiązania najistotniejszych problemów i trudności na jakie narażeni są inwestorzy w obu krajach.
Na projekt składa się 10-dniowy pobyt delegacji Chińskiej w Polsce oraz analogiczny wyjazd delegacji Polskiej do Chin, podczas których będziemy promować kooperację obu środowisk biznesowych, zdobywać cenne kontakty i wymieniać się wiedzą przydatną z punktu widzenia rozwoju biznesu.
Chinese – Polish Partnership for Development jest w całości realizowany pro publico bono, a organizatorzy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Stąd tak istotna jest dla projektu pomoc finansowa partnerów projektu, a środki w ten sposób pozyskane idą wyłącznie na przygotowanie programu projektu.

Tym samym zwracamy się z prośbą do firm związanych z Chińską Republiką Ludową o zarówno merytoryczne jak również finansowe wsparcie projektu. Więcej informacji można znaleźć na stornie www.cppd.pl, a wszystkich chcących dowiedzieć się jeszcze więcej na temat projektu, wymiernych korzyści płynących z uczestnictwa jak również chcących otrzymać konkretną ofertę sponsorską prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Łukasz Tomasik
Chinese – Polish Partnership for Developement
e-mail: lukasz.tomasik@yahoo.com
tel: 692498011

 

 

 Poniżej kilka wydarzeń realizowanych w ramach projektu:


•Śniadanie z Wicepremierem, Ministrem Gospodarki -Waldemarem Pawlakiem
•Spotkanie z Prezesem GPW -Ludwikiem Sobolewskim, połączone ze zwiedzaniem GPW
•Obiad z Prezesem Business Centre Club-Markiem Goliszewskim
•Spotkania z wybitnymi ekonomistami:Witoldem Orłowskim, Jackiem Sochą, Władysławem Gomułką
•Spotkanie z Ambasadorem Chin w Polsce
•Wykład dr Tomasza Berentao zaufaniu i etyce w biznesie
•Wykład prof. dr hab. Roberta Jakimowicza nt. stosunków Polsko -Chioskich
•Warsztaty na temat trendów w globalnym biznesie oraz problem solvingprowadzone przez McKinsey& Company
•Wizyta w Sejmie, oprowadzana przez posła -Michała Szczerbę
•Wizyta w Pałacu Prezydenckim
•Zwiedzanie Huty Sędzimira w Krakowie, połączone ze spotkaniem z managerami
•Zwiedzanie Kopalni ‘Budryk’, połączone ze spotkaniem z zarządem
•Lekcja golfa we Wrocławiu
•Kolacja z Prezydentem Miasta Wrocławia -Rafałem Dutkiewiczem

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.