Inne

Czas podbić Daleki Wschód! Misje gospodarcze do Chin

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  w ramach programu gospodarczego związanego z udziałem Polski w Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju będą promować polskie technologie i rozwiązania na rynkach dalekowschodnich. W najbliższych miesiącach zorganizowane zostaną misje gospodarcze do Chin, podczas których polscy przedsiębiorcy będą mieli niepowtarzalną okazję nawiązania kontaktów biznesowych z Krajem Środka.

W dniach 18-24 października 2009 roku odbędzie się misja gospodarcza kierowana do branży energii odnawialnej. Miejscem misji będzie Szanghaj i jego okolice.

Państwo Środka – państwo środków

Rozwijająca się w zawrotnym tempie gospodarka Chin jest niezwykle energochłonna i generuje rekordowe ilości dwutlenku węgla, dlatego Chiny, a także inne kraje Dalekiego Wschodu, inwestują w energię odnawialną i są bardzo chłonnym rynkiem w tej dziedzinie. Ogromne nakłady na badania i wdrażanie innowacyjnych technologii sprawiają, że chińskie firmy z branży energii odnawialnej należą do światowych liderów.

Poszukiwanie alternatywnych, przyjaznych środowisku i tanich rozwiązań jest obecnie jednym z najważniejszych zagadnień także dla polskiej gospodarki, która opiera się na paliwach kopalnych.  Myśląc o przyszłości energetyki możemy oczywiście wiele nauczyć się od dalekowschodniego gospodarczego giganta. Jednak polscy przedsiębiorcy mają także Azjatom wiele do zaoferowania.

Polskie firmy zajmujące się energią odnawialną podczas misji gospodarczej, która odbędzie się w dniach 18-24 października br. w Szanghaju, mogą skorzystać z niepowtarzalnej okazji pokazania swojej oferty eksportowej w Chinach, a także rozpoznania wschodnioazjatyckich rynków pod kątem inwestycji. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na podjęcie współpracy z partnerami z Chin, stwierdzają znaczne zyski. Na tym tle interesująca wydaje się propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Biznes w Azji czas zacząć

Celem organizowanej przez MTP i PARP misji jest promocja polskich firm i marek z branży energii odnawialnej we Wschodniej Azji poprzez umożliwienie przedsiębiorcom nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami chińskiego biznesu. Chiny to biznesowe okno na Azję Południowo-Wschodnią; warto o tym pamiętać, planując wejście na azjatyckie rynki.

Wyprawa do Chin daje przede wszystkim możliwość zaprezentowania profilu działalności firmy podczas indywidualnych spotkań z chińskimi przedsiębiorcami. Spotkania są aranżowane w oparciu o preferencje poszczególnych uczestników misji – biznesmeni mogą zatem liczyć na bezpośredni kontakt z parterem, który jest zainteresowany dokładnie tym rodzajem oferty, którym dysponuje polski przedsiębiorca.

Nie bez znaczenia jest fakt, że miejscem misji jest Szanghaj – największy ośrodek przemysłowy Chin i ważne centrum handlowe, logistyczne i finansowe, cieszące się długą tradycją kontaktów międzynarodowych. W ostatnich latach miasto stało się siedzibą znaczących korporacji międzynarodowych i najważniejszych firm chińskich.  Wśród chińskich miast Szanghaj jest drugim po Pekinie najważniejszym dla polskich kontaktów handlowych miastem.

Uczestnicy misji odwiedzą Shanghai Congress and Exhibition on Renewable Energi RECE 2009, wydarzenie będące znaczącym międzynarodowym spotkaniem przedsiębiorców, naukowców, specjalistów, przedstawicieli organizacji rządowych i stowarzyszeń skupiających się na poszukiwaniach i wdrażaniu nowych koncepcji dla energii odnawialnej. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w zakresie energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz energii z biopaliw.

Chińskie know-how

Jak zrobić dobry interes z chińskim parterem? Przede wszystkim trzeba znać warunki rynku! Podczas misji gospodarczej uczestnicy misji będą mieli okazję zapoznać się „na żywo” z realiami gospodarczymi panującymi w Chinach. Wyjazd biznesowy to także wspaniała okazja do lepszego zrozumienia zasad rządzących kontaktami biznesowymi poprzez bezpośredni kontakt z chińską kulturą. Delta rzeki Jangcy, w której leży Szanghaj, słynie ze wspaniałych zabytków i miejsc godnych zobaczenia – organizatorzy zadbają o to, by czas pomiędzy spotkaniami biznesowymi dostarczył polskim przedsiębiorcom wiedzy o miejscu, w którym robią interesy.

Wystarczy wsiąść do samolotu

W czasie trwania misji jej uczestnicy mogą skupić się na interesach – o całą resztę: procedury wizowe, rezerwację biletów lotniczych i hoteli, wynajęcie sal konferencyjnych, zapewnienie tłumaczy, opracowanie agendy spotkań biznesowych a także programu turystycznego zadbają organizatorzy. Pracownicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji międzynarodowych spotkań biznesowych oraz stale współpracujący z Chinami, będą służyć wsparciem organizacyjnym i merytorycznym. Uczestnicy misji mogą również liczyć na pomoc finansową ze strony Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak wziąć udział?

Przedsiębiorcy zainteresowani październikową misją chińską dla branży energetycznej, a także innymi misjami chińskimi mogą uzyskać wszelkie informacje oraz zgłosić swój udział poprzez kontakt z Anną Myślak z Międzynarodowych Targów Poznańskich, tel. 061 869 20 95, e-mail: anna.myslak@mtp.pl.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.