Inne

Wybory chińskiego produktu roku 2008

Sprawdź jak wyczyścić wodę, skorzystać ze słońca w nocy, posprzątać dom nie ruszając się przy tym z miejsca, a nawet zdrowo popalić.
Użytkownicy BigChina.pl już po raz trzeci stają przed wyborem chińskiego produktu roku. Tegoroczne nominacje to nie tylko nowe wyjątkowe produkty, ale także świeże kategorie.

W ubiegłym roku niekwestionowanym zwycięzcą wśród wszytskich nominowanych produktów okazał się elektroniczny zarządca. Urządzenie, dzięki któremu za pomocą pilota można sprawdzać kogo wpuszczamy do domu, odczytywać liczniki wody, gazu i prądu, sterować światłem, a nawet żaluzjami.

Panie postawiły na bezpieczną jazdę, doceniając praktyczną wartość czujnika parkowania z monitorem, który uzyskał największą liczbę głosów w kategorii „Dla niej”.

Najbardziej bezużytecznym produktem roku 2007 okrzyknięto zegarek dla patrzących inaczej. Natomiast większość głosujących za najprzydatniejszy wynalazek uznała wykrywacz kamer bezprzewodowych w długopisie.

W tym roku, jako że wybieramy po raz trzeci , a do trzech razy „sztuka”, to właśnie chińską „sztukę” postanowiliśmy poddać ocenie. Jako pierwszą kategorię proponujemy zatem:

Najlepszy design:

 1. Szklana ławapołączenie stylu i wygody. Designerski kształ nada charakter każdemu wnętrzu. Praktycznie rozwiązane miejsce na pufy uchroni Twój salon przed zagraceniem, a Twoich gości przed siedzeniem na podłodze.

 2. Fotel kibicaw kształcie piłki i do tego w biało-czerwonych barwach. Usiądź wygodnie i kibicuj naszej drużynie w najlepszym stylu!

 3. Szklany kranoryginalne wykończenie Twojej łazienki. Okazuje się, że nawet kran nie musi być banalny. Pomyśl tylko: szklane meble, szklany ekran, szklany kran…

Produkt do domu:

 1. Automatyczny odkurzaczrewolucja w świecie AGD. Marzenie każdej gospodyni domowej stało się rzeczywistością. Mały robot sprzątający, który sam jeździ po wyznaczonym terenie i samodzielnie odkurza. Skorzysta na tym także pan domu, który za przyczyną pilota zdalnego sterowania, będzie mógł pomagać w porządkach, nie ruszając sie z kanapy.

 2. Wiertarka bezprzewodowa – praktyczne narzędzie dla zwolenników wkręcania i wiercenia. Przy pomocy tego sprytnego urządzenia odkręcisz wszystko bez żadnych kabli.

 3. Szykowna umywalka, czyli kwiatek, którego nie trzeba podlewać. Dzięki ekskluzywnej umywalce w nietypowym kształcie, Twoja łazienka zakwitnie.

Eko-produkt roku:

 1. Solarne lampy uliczne – słońce może oświetlać nasze ulice także w nocy. Lampy zasilane energią słoneczną mogą okazać się świetnym pomysłem na oszczędzanie w dobie kryzysu.

 2. Turbina wiatrowa, czyli ekologiczne rozwiązanie dla tych, którzy energię czerpią z wiatru.

 3. Urządzenie do ozonowania wodydla prawdziwych miłosników higieny. Czyść i dezynfekuj dzięki niesamowitej sile ozonu.

Chiński produkt roku:

 1. Fly jumper dla dorosłych, bo kto powiedział, że bawić mogą się tylko dzieci? Urządzenie pozwala skakać powyżej 2 metrów i biegać z zawrotną prędkością. Fly jumper odreaguje Twój stres, zaoszczędzi czas, a może nawet pieniądze przeznaczone na lokomocję. Z pewnością pozwoli ominąć korki na drodze, a przy tym pomoże zrzucić zbędne kilogramy i zadba o Twoją kondycję.

 2. Elektroniczny papieroschińska odpowiedź na plastry nikotynowe, a może sposób na omijanie zakazów palenia. Nie uwalniają smoły i substancji rakotwórczych, nie są szkodliwe dla osób w Twoim otoczeniu. Pozwalają na systematyczne rzucanie palenia. Czyżby wynaleziono zdrowy papieros?

 3. Automatyczny odkurzacz – rewolucja w świecie AGD zasługuje na jeszcze jedną nominację.  Mały robot sprzątający, który sam jeździ po wyznaczonym terenie i samodzielnie odkurza.

Na produkty można głosować do 6. kwietnia, na stronie: www.bigchina.pl/produkt_roku

Wyniki zostaną ogłoszone w portalu w pierszej połowie kwietnia.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją konkursu pełni portal Inwestycje.pl:

inwestycje_200

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.