Inne

Promocja i wspieranie eksportu w 2011

Pomoc publiczna w formule de minimis dla przedsięwzięć promocyjnych w krajach spoza UE będzie przyznawana w 2011 roku na preferencyjnych warunkach – zadecydował Minister Gospodarki. Decyzja MG jest odpowiedzią na deficyt obrotów handlowych Polski z krajami wschodnimi i pozaeuropejskimi (m.in. Rosją, Chinami, Japonią, USA, Republiką Korei, Argentyną, Indiami, Brazylią) oraz potrzebą dywersyfikacji geograficznej współpracy gospodarczo-handlowej.

Aby wzmocnić promocję polskich firm na tych rynkach zostały wprowadzone preferencyjne warunki przy ocenie merytorycznej wniosków o udzielanie pomocy publicznej w formule de minimis.

Preferencje będą dotyczyć pomocy publicznej, przyznawanej w ramach trzech instrumentów wsparcia MG:

* Branżowe projekty promocyjne – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację branżowych projektów promocyjnych w zakresie eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim.

* Przedsięwzięcia w zakresie promocji wspierania eksportu – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację niektórych przedsięwzięć w zakresie eksportu lub sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim.

* Działania wydawnicze promujące eksport lub sprzedaż na JRE – w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis na realizację przedsięwzięć wydawniczych promujących eksport lub sprzedaż na Jednolitym Rynku Europejskim.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/wiadomosci/25012/promocja_i_wspieranie_eksportu_w_2011.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.