Porady ekspertów

Creditreform w Chinach

19 września 2008 odbyła się uroczystość otwarcia Creditreform w Szanghaju. Ceremonii i prezentacji flagi Creditreform przewodniczył Dieter Suedhofen, Sekretarz Generalny Creditreform.

zdjecie_1_do_artykulu_300_01

Reprezentanci „The Shanghai Credit Departament" ,The Shanghai Credit Association","The Zhejiang Credit Departament","The Ningbo Credit Association" oraz przedstawiciele świata polityki, biznesu i gospodarki zgromadzili się licznie w jednym z luksusowych hoteli Szanghaju, by pogratulować założycielom Creditreform China.

Creditreform China to pierwsza placówka Creditreform poza Europą, a 21 na świecie. Powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na informację gospodarczą i windykację w krajach azjatyckich. Creditreform China planuje stać się w ciągu najbliższych pięciu lat liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Chinach. Nawet jeśli branża informacji B2Bw Chinach jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, dysponuje ogromnym potencjałem na przyszłość.

Dzięki temu, że w Chinach powstała niezależna placówka Creditreform, przedsiębiorcy z Polski mogą zlecić np. windykację należności w biurze Creditreform w Polsce, a ta zostanie zrealizowana zgodnie ze standardami Creditreform na całym świecie.

zdjecie_2_do_artykulu_300_01

Żeby przeprowadzić efektywnie windykację polubowną w Chinach, niezbędna jest znajomość tamtejszego prawa oraz specyfiki rynków, branż w Chinach. Dlatego prowadzenie postępowania poprzez lokalne biuro zwiększa jego skuteczność. Znajomość zachowań i kultury w Chinach ułatwia komunikację, brak barier językowych pozwala na rzeczowe negocjacje i uniemożliwia dłużnikowi podniesienie zarzutu niezrozumienia. To, że windykacja prowadzona jest w kraju dłużnika, dodatkowa motywuje go poprzez uświadamianie bliskości nadzoru. Nie bez znaczenia jest też obniżenie kosztów postępowania.

Skuteczność postępowania prowadzonego na miejscu jest o wiele wyższa, gdyż skraca się czas potrzebny na całkowite odzyskanie długu.

 

 

Erna Grońska

Specjalista ds. public relations

Creditreform Polska

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.