Porady ekspertów

Z ziemi Chińskiej do Polski, czyli jak sprowadzić z Chin 20 kartonów elektroniki, za ile i dlaczego tak tanio!

Rusza serwis www.DrobnicaMorska.pl. To pierwszy kalkulator transportowy on-line stworzony z myślą o przeciętnym Kowalskim, tj. małych przedsiębiorstwach handlowych, sprzedawcach na Allegro itp. Dzięki takiemu narzędziu klient może bez problemu sam sprawdzić, obliczyć i zaplanować koszt transportu towarów drobnicowych.

Obniżenie kosztów

Przesyłki drobnicowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ handel jest coraz bardziej globalny. Już mniejsze firmy zastanawiają się jak zamawiać u źródła z pominięciem pośredników, a co za tym idzie – zmniejszać koszty.

Pogromcy mitów

Partnerem dla serwisu jest Morska Agencja Gdynia (MAG). Serwis www.DrobnicaMorska.pl obala mity, że transport to skomplikowana sprawa. To co na początku interesuje klienta to głównie CENA! Można ją samemu wyliczyć po wybraniu portu załadunku, wyładunku, wagi i objętości.

Klient nie musi dzwonić, mailować, ani nigdzie się logować aby otrzymać cenę. Ma także możliwość zaznaczenia opcji dodatkowych: odprawy celnej oraz transportu z magazynu w Warszawie i Gdyni.

Zaopatrzony w komplet informacji ma kosztowy punkt odniesienia przy planowaniu budżetu swoich inwestycji.

Drobnicowe jest tańsze!

Przewóz przesyłki drobnicowej nie zajmuje całej przestrzeni ładunkowej statku i to dzięki skonsolidowaniu wielu pojedynczych przesyłek w jednym kontenerze można obniżyć koszty transportu.

Jak to jest zrobione?

Na pierwszej stronie serwisu pokazuje się przykładowy koszt transportu. Po kliknięciu przycisku "dalej" klient dowiaduje się o kosztach opłaty dokumentacyjnej (30 USD) oraz THC opłaty portowe (w zależności od wagi i objętości).
Wówczas jest to stawka All-in, czyli tyle ile klient musi zapłacić. Kalkulator przelicza ładunki tylko w imporcie, ale na życzenie przewoźnik przewiezie także eksport.

Uwaga! Koszt nie zawiera transportu ładunku z magazynu. Klient może jednak odebrać ładunek z Gdyni lub Warszawy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Bezpiecznie do celu

Czas dostawy przesyłki drobnicowej do Chin trwa 30, 40 dni. Najczęstsze kierunki to: Chiny, Indie, USA, Brazylia w imporcie.

Z drobnicy często korzystają duże korporacje do transportu np. próbek, mniejszych partii ilościowych, uzupełnień zamówienia oraz firmy, które np. składają maszyny, a części zamawiają w różnych rejonach świata. Drobnica jest wtedy uzupełnieniem dostaw pełnokontenerowych.

Branże oraz firmy, które często korzystają z ładunków drobnicowych to:

– elektronika: (NTT, KOMPUTRONIK, SATEL) myszki, pendrive’y, kamery, stacje dokujące, akcesoria do telefonów komórkowych, sprzęt fotograficzny, alarmy itp.

– tekstylia sezonowe: (CROPP, RESERVED) klapki

– zabawki

– części samochodowe.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.